425

پمپ آب خانگی

پمپ خانگی، پمپی است که در مصارف خانگی جهت تقویت فشار آب خانگی استفاده می شود. برای افزایش فشار آب خانگی از پمپ های مختلفی می توان استفاده کرد که در ذیل نمونه های آن ذکر شده است. پیشنهاد می شود جهت انتخاب صحیح پمپ افزایش فشار آب خانگی مورد نیاز شما با کارشناسان ما مشاوره نمایید تا کلیه نیازهای شما را پوشش دهد.

فروش پمپ آب خانگی نیم اسب و بالاتر

 راهنمای انتخاب پمپ خانگی آب

عوامل موثر در نوع این پمپ عبارتند از:

 • تعداد طبقات ساختمان

 • متراژساختمان

 • تعداد شیر موجود

 • میزان مصرف آب

انواع پمپ قابل ارائه جهت مصارف خانگی:

 • پمپ با مخزن انبساط

 • پمپ با کلید اتوماتیک

 • بوستر پمپ

که با توجه به میزان مصرف آب، یکی از پمپ های مذکور انتخاب خواهد شد. موتور پمپ آب خانگی یا الکتروپمپ خانگی برای افزایش فشار آب خانه ها و آپارتمان ها بکار برده می شود و این پمپ آب قوی کاملا مشکل مصرف کننده را برطرف می نماید.

پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا:

کلیه پمپ ها موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و این اشتباه مرسوم در بازار کاملا غلط می باشد. به اطلاع مشتریان عزیز می رستند که واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای سوء استفاده می باشد. لذا پمپ خای موجود در بازار دارای صدا بوده و فقط در برندها و مدل های مختلف، میزان صدا متفاوت می باشد.

روش تنظیم پمپ آب خانگی:

الکتروپمپ های آب خانگی به دو دسته تقسیم می شوند. اول الکتروپمپ های افزایش فشار آب و دوم الکتروپمپ های آب در گردش ( سیرکولاتور یا پمپ های برگشت آب گرم ) که این سری از پمپ ها جهت به گردش درآوردن آب گرمدر یک مدار بسته (مثل شوفاژخانه ها) استفاده می گردد و عموما الکتروموتورهای آنها ۱۵۰۰ دور هستند ولی الکتروموتور های پمپ مورد اول ۳۰۰۰ دور هستند. هرچه میزان دور الکتروموتور بیشتر باشد میزان فشار و صدای تولیدی در هنگام کار بیشتر خواهد بود.

عموما جهت اتوماتیک کردن پمپ های افزایش فشار از سه سیستم استفاده می گردد:

الف. استفاده از منبع تحت فشار

ب. استفاده از ست کنترل یا کلید دیجیتال

ج. استفاده از تابلو فرمان (جهت الکتروپمپ های سه فاز و احیانا اینورتر)

 برخی از برندهای قابل ارائه: در ذیل به تعدادی از بهترین پمپ آب برای ساختمان و بهترین پمپ آب خانگی اشاره می کنیم.

(لطفا جهت انتخاب صحیح پمپ خانگی (مشاوره رایگان) با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمایید. )

پمپ آب خانگی

الکتروپمپ آب – الکتروپمپ خانگی – پمپ آب ساختمان

پمپ Pentax

پمپ Pentax

پمپ Pentax

پمپ Pentax

پمپ خانگی

پمپ خانگی

پمپ خانگی

پمپ خانگی

پمپ آب خانگی پنتاکس سری PM

الکترو پمپ محیطی پمپ آب خانگی پنتاکس CAM

الکترو پمپ خودمکش پمپ آب خانگی پنتاکس سری CB

الکترو پمپ سانتریفیوژ پمپ آب خانگی پنتاکس سری AP

الکترو پمپ خودمکش

 پمپ Pentax

پمپ Lowara

پمپ Saerپمپ Saer

پمپ خانگی

پمپ خانگی

پمپ آب خانگی سایرپمپ آب خانگی سایرپمپ اب خانگی پنتاکس سری CM

الکترو پمپ سانتریفیوژپمپ آب خانگی لوارا سری PM16

پمپ سطحی کوچک لواراپمپ اب خانگی سایر سری BP

الکتروپمپ خانگیپمپ آب خانگی سایر سری KF

 الکتروپمپ خانگی

 پمپ Saer

 پمپ Saer

 پمپ Saer پمپ Saer

پمپ آب خانگی سایر

پمپ آب خانگی سایر

پمپ آب خانگی سایرپمپ خانگی سایر سری M

 الکترو پمپ سانتریفیوژ خود مکشپمپ خانگی سایر سری FC

 الکتروپمپ سانتریفیوژپمپ خانگی سایر سری CB

الکتروپمپ سانتریفیوژ پمپ خانگی سایر سری AP

الکتروپمپ خودمکش

 پمپ Saer

پمپ Saer

پمپ ابارا Ebaraپمپ ابارا Ebara

پمپ آب خانگی سایر

پمپ آب خانگی سایر

پمپ خانگیپمپ خانگیپمپ خانگی سایر سری CM

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانهپمپ خانگی سایر سری CM

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانهپمپ خانگی ابارا سری CDA

الکتروپمپ سانتریفیوژ دو پروانه ای چدنیپمپ خانگی ابارا سری CMA

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانه ای چدنی

 پمپ ابارا Ebara

 پمپ ابارا Ebara

 پمپ ابارا Ebara پمپ ابارا Ebara

پمپ خانگی

پمپ خانگی

پمپ خانگیپمپ خانگیپمپ خانگی ابارا سری CMB

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانه چدنیپمپ خانگی ابارا سری CMC

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانه چدنیپمپ خانگی ابارا سری PRA

الکتروپمپ محیطیپمپ خانگی ابارا سری SWA

الکتروپمپ افقی خودمکش با فیلتراستخری

پمپ ابارا Ebara

پمپ ابارا Ebara

پمپ خانگی

پمپ خانگی

  پمپ خانگی ابارا سری AGA

الکتروپمپ خودمکشپمپ خانگی ابارا سری AGC

الکتروپمپ خودمکش

  کاربری پمپ آب خانگی

 • تقویت فشار آب خانه و آپارتمان

 • افزایش فشار آب خانگی

 • پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا

   

 انوع پمپ آب خانگی

 • پمپ با مخازن انبساط

در مصارف پمپ خانگی، پمپ با مخازن انبساط برای نگهداری نیاز به کنترل و سرویس به موقع و زیادی نسبت به نوع دیگری دارد و تشکیل شده از پمپ و پنج راهی، کلید اتوماتیک، درجه و منبع انبساط که نسبت آب مصرفی اندازه منبع انبساط و مقدار ارتفاع قدرت پمپ و مقدار برق مصرفی پمپ نوع اتوماتیک را تعیین می کند.

 • پمپ با کلید اتوماتیک

در مصارف پمپ خانگی، پمپ با کلید اتوماتیک نسبتا هزینه کمتری از منبع انبساط و پمپ را دارد ولی برای استفاده از کلید اتوماتیک در پمپ های خانگی باید مقدار باز و بسته شدن شیر را در نظر گرفت چون در هر دور باز و بسته شدن شیر کلید اتوماتیک استارت زده و پمپ شروع به کار می کند به همین علت است که برای استفاده از پمپ با کلید اتوماتیک رعایت اینکه مقدار مصرف بیشتر باشد از این انتخاب پمپ با کلید اتوماتیک صرف نظر کرد. پمپ خانگی با اتوماتیک تشکیل شده از پمپ و کلید اتوماتیک که مقدار ارتفاع مدل پمپ و مدار مصرف الکترو پمپ نوع کلید اتوماتیک را تعیین می کند.

 • بوستر پمپ

در مصارف پمپ خانگی، بوستر پمپ ها نسبتا جایگاه مهمی دارند چون مصارف این نوع پمپ ها چه در مصارف خانگی و یا صنعتی خیلی با صرفه بوده و هزینه نگهداری آنها کم می باشد و اکثرا در آپارتمانها و مراکز بزرگی که مصرف آب زیادی دارند مانند شهرک ها و یا شهر ها مورد استفاده قرار میگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بوستر پمپ ها به مقاله بوستر پمپ در این بخش مراجعه فرمائید. ولی اجزاء تشکیل دهنده این نوع از پمپ ها تشکیل شده از الکترو پمپ ، فشار سنج ، تابلو کنترل ، اینورتور و غیره.

 نحوه نصب پمپ خانگی

در هنگام راه اندازی و نصب پمپ خانگی باید مکان نصب پمپ را پائین تر از سطح منبع مکش قرار داده تا فشار مکش ایجاد شده مثبت باشد، اگر این کار در بعضی از شبکه های آبرسانی امکان پذیر نبود، تا آنجائیکه وضع ایستگاههای پمپاژ اجازه می دهد باید سعی نمود پمپ نزدیک سطح مایع منبع مکش قرار گیرد تا مشکلات کمتری در کار پمپ ایجاد شود، مسیر لوله کشی باید مستقیم و از ایجاد خم ها و زانوها و لوازمات لوله کشی نه چندان مورد نیاز اجتناب کرد، بین زانوئی و محل اتصال مکش باید لوله مستقیمی به طول لااقل ۵ برابر قطر مکش فاصله ایجاد نمود. چون در غیراین صورت فشار مکش نامتعادلی ایجاد شده و یک طرف چشمه پروانه و محفظه مکش پر تر از طرف دیگر شده و تلفات هیدرولیکی پمپ زیاد و راندمان پمپ کم می گردد.

باید قطر لوله مکش یک نمره بیشتر از قطر مجرای رانش بوده و عمق مکش بین ۵/۴ تا ۶ متر باشد، لوله مکش باید کاملاً آب بندی بوده و از محبوس نمودن هوا در لوله مکش اجتناب ورزید، در قسمت اعظم لوله ورودی پمپ، فشار هوا کمتر از فشار جو بوده و برای مطمئن شدن از آب بندی لوله ورودی بعد از کارگذاری، یک شعله به قسمتهای اتصالی نزدیک می کنند در صورتی که درزی موجود باشد شعله به طرف لوله کشیده می شود لوله مکش باید ۱ تا ۲ متر پائین تر از حداقل سطح آب چاه باشد تا هوا وارد پمپ نگردد در قسمت رانش پمپ شیر یک طرفه جهت جلوگیری از حرکت معکوس آب و شیر تنظیم جهت کم و زیاد نمودن آب تعبیه نموده با صدمه ای به پمپ وارد نگردد.

جهت نصب پمپ اصولاً یک شاسی محکم برای موتور و پمپ درنظر گرفته و از ایجاد نامیزانی که سبب فرسوده شدن بوشهای اتصال و یاتاقانها و احتمالاً شکستن محور پمپ می گردد جلوگیری می شود همواره باید سعی نمود محور پمپها باموتور محرک آن در کارخانه میزان شود که این میزان نباید در اتصال و نصب پمپ به هم بخورد.

معمولاً صفحه ای به ضخامت ۵/۲تا ۴ سانتیمتر بین صفحه زبری پمپ و سطح بالائی فنداسیون در نظر گرفته می شود که با ملات سیمان پوشیده شده تا ناصافیهای بالائی فونداسیون اصلاح و حرکت جانبی صفحه زبری پمپ کم شود.

درمسیر رانش پمپ، یک شیر دروازه ای و یک سوپاپ کنترل قرار می دهند، کار این سوپاپ حفظ پمپ در مقابل فشارهای اضافی وارد بر پمپ است. سوپاپ انتهای لوله مکش باید لااقل ۵/۱ متر از سطح مایع مکش پائین تر بوده و پمپ نیز باید به سطح منبع مکش نزدیک باشد. پمپ و موتور را باید روی فونداسیون محکمی نگهداشت تا تنظیم آن خراب نگردد در غیر اینصورت بوشهای اتصال محور پمپ و موتور نیز یاتاقانهای آن خراب و سبب شکستگی محور می گردد.

جهت دریافت اطلاعات فنی و لیست قیمت با کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید .