هیدروموتور هیدرولیک محور خمیده پیستونی AA2FM

 

AA2FM

Axial Piston Fixed MotorAA2FM (A2FM) rexroth

هیدروموتورهای هیدرولیک AA2FM پیستونی دارای طراحی بصورت خمیده میباشند .سرعت خروجی هیدروموتور بستگی به دبی پمپ و حجم جابجایی آن دارد.گشتاور خروجی با اختلاف فشار بین دو طرف پیستون و افزایش حجم جابجایی هیدروموتور خواندن انتخاب جابجایی دقیق جابه جایی ارائه را افزایش می دهد.توان بالا ،طراحی مناسب در حجم کم، خصوصیات عملکردی دقیق هیدرولیک بر اساس نمودارهای ساخت از مزایای این هیدروموتورها هیدرولیکی می باشد.

 مشخصات فنی هیدروموتورهای سری  AA2FM رکسروت

  • رنج سایز حجم جابجایی  از ۵ تا ۱۰۰۰ /rev cm3
  • گشتاور در اختلاف فشار  ۳۵۰ بار ،  N,m 25 تا  N,m 5570
  • دبی حجمی از ۵۰ تا  ۱۶۰۰  l/min
  • فشار هیدرولیکی اسمی  تا ۴۰۰ bar
  • ماکزیمیم فشار هیدرولیکی  تا ۴۵۰ bar
  • محدوده  تغیرات سرعت  گردش  : از  ۱۶۰۰ تا ۱۱۰۰۰ rpm
  • وزن: از ۲٫۵ تا ۳۳۶ kg

 کاربرد هیدرولیکی

این نوع هیدروموتورها قابلیت کار در محدوده فشار وگشتاورهای  بالا را دارا بوده و قابل استفاده در مدارهای حلقه باز و بسته میباشند. از این هیدروموتورها میتوان برای دستگاههای متحرک و ثابت استفاده کرد.

 مزایای ویژه

هیدروموتورهای پیستونی دارای ساختمان کامپکت بوده و گشتاور بالا ، عمر مناسب، عملکرد مناسب در سرعت بالا از مزایای عمده آنها میباشد. هیدروموتورهای پیستونی با محور خمیده بدلیل زاویه دار بودن پیستون نسبت به شفت قابلیت تحمل فشار بیشتری را در مقایسه با دیگر هیدروموتورهای محوری دارا میباشد .

 تعریف کلی هیدروموتور پیستونی

در مکانیزم های هیدرولیکی ،عملگر توان سیالاتی یا هیدرولیکی را  به قدرت مکانیکی تبدیل می نماید که دقیقا بالعکس عمکرد پمپ در مدار میباشد .مقدار این قدرت به دبی جریان ،افت فشار بوجود آمده و بازده کلی در هیدروموتور دارد.موتور های هیدرولیکی و یا همان هیدروموتور ها قابلیت  چرخش پیوسته  در یک یا دو جهت را دارا بوده و دارای انواع  جابجایی ثابت و جابجایی متغیر میباشند.دوگروه اصلی هیدروموتورها عبارتند از: هیدروموتورهای چرخنده ای ،پره ای وهیدروموتورهای پیستونی. فاکتورهایی که عملکرد یک هیدروموتور با آن ارزیابی میشوند و یا به عبارت دیگر ، شاخصهای انتخاب هیدروموتور شامل: جابحایی حجمی موتور( /rev cm3  ) ،گشتاور خروجی (N-m)  که تابعی از فشار و دبی بوده، گشتاور راه اندازی (گشتاور لازم برای شروع به حرکت اولیه)،حداکثر و حداقل سرعت موتور(RPM) میشود.دیگر موارد که در طراحی های مدارات حساس تر هیدرولیکی باید بدان توجه نمود عبارتند از:نشتی و یا لغزش ،گشتاور در حرکت،و نوسانات گشتاور که در کاتالوگ شرکت سازنده موجود میباشد.